Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

İnternette nasıl satış yapılacağını bilmek başarıya giden ilk adımdır ve Web Dizayn Pro kaynakları sayesinde tam emrinizde bir ekip bulacaksınız. Zaman içinde edindiğimiz tüm bilgilerimizi bir araya toplayan, çeşitli noktalarda doğru ve detaylı bir plan hazırlayarak, bireysel veya şirket olarak sizlerin büyümesini sağlayabiliyoruz. Web Tasarımın Web Pazarlaması Web Dizayn Pro, çevrimiçi reklamcılığında müşteriye her şekilde avantaj sağlamaya çalışıyor, işinizin ufkunu genişletir ve sizi geleceğe götürür.

Web sitesi indeksleme, çevrimiçi büyüme ve Google’da konumlanma için temel bir gerekliliktir. Aramalardaki konumunu izlemek için profesyonel araçlar ve temel araçlar kullanıyoruz ve oradan mümkün olduğunca geliştirmeye başlıyoruz.

Etkili metni olmayan güzel bir site pek işe yaramaz, bunlar her zaman el ele giden iki unsurdur. SEO odaklı metinler yazıyoruz, web sitenizin doğru bölümlerine yerleştiriyoruz ve büyük rekabet durumunda bile belirli anahtar kelimeleri büyütmenize yardımcı oluyoruz. 

Gerçekten güçlü bir araç, çevrimiçi işinizi büyütmek için Google’ı en önemli araç olarak kullanmanıza olanak tanıyan bir hızlandırıcı. Hedefe yönelik kampanyalar oluşturarak, yatırım yaparak ve sonuca varmaya çalışarak kısa sürede ziyaretlerinizin arttığını görecek ve dolayısıyla kazancınız artacaktır. 

Güzel bir web sitesine sahip olmak, indeksli ve sürekli ziyaret edilen bir web sitesine sahip olmak bazen yeterli olmayabilir. Göndermek istediğiniz ürün ya da mesaj mutlaka artık gündelik hayatın bir enstrümanı haline gelen Sosyal Medya’dan geçiyor. Becerilerimiz sayesinde sosyal ağlarda kampanyalar oluşturabiliyoruz, ziyaretleri iletebiliyoruz ve vermek istediğiniz mesaj daha etkili hale gelecek. 

Bir site temeldir, pazarlama öne çıkmak için doğru araçtır. Google aramalarında ilk sıralarda yer almanız için SEO odaklı içerikler yazıyoruz, ziyaretlerinizin kalitesini artırıyoruz ve çok daha fazlasını yapıyoruz.

Tek başına bir SEO kampanyası başlatmak başarıyı garanti etmez. Çoğu ajansın taahhüt etmeye istekli olduğundan çok daha fazla çaba ve yetenek gerektirdiğine inanıyoruz. Sonuç olarak, işletmeler uzun vadede teslim etmeyen bir SEO danışmanı tuttuktan sonra değerli zamanlarını ve kaynaklarını boşa harcarlar.

İçeriği birinci sayfada sıralamak, yolculuğun sonu değil, yalnızca başlangıcıdır. Ancak deneyimlerimize göre, SEO kampanyalarına  daha derine inmek yerine, ilk ilerleme işaretlerinde çok fazla kampanya yavaşlıyor. 

İlk başta, bir SEO kampanyası gerçek sonuçlar üretiyormuş gibi görünebilir, ancak zaman geçtikçe sıralamalar düşer ve organik arama trafiğini düşürür. Peki ne yanlış gitti? Şirketler, yüksek değerli anahtar kelimeler için tutarlı bir şekilde sıralama yapmak için SEO taktiklerini nasıl daha iyi kullanabilir?

SEO danışmanlarının müşterilerine karşı sorumlu olması gerektiğine, temel metrikler ve kampanyanın genel olarak etkinliği hakkında düzenli güncellemeler sağlaması gerektiğine inanıyoruz. Bizi dijital pazarlama ajansları arasında benzersiz kılan şey budur: Diğer SEO danışmanlarının aksine, sürecin her aşamasında hesap verebilir ve şeffafız.

Arama Motoru Optimizasyonu Başarısı

Web Dizayn Pro ‘ dakı SEO Uzmanları, dünyanın en güçlü pazarlama platformu olan Arama Motorlarında uzun vadeli başarı sağlamak için en son stratejileri uygulayacak!

Dört basit adımda gücümüz…

Rekabetçi Araştırma
 • Rakiplerin zayıf olduğu yanları görerek, fırsatları değerlendirme şansınız olur,
 • Onların iyi yaptıkları çalışmaları ve güçlü oldukları yanlarını görebilirsiniz
 • Sektördeki firmaların çalışmalarını görmüş olur ve pazarın durumuna dair daha net veriler edinirsiniz,
 • Rekabetin durumunu anlayarak, gelecekte karşılaşabileceğiniz durumlara hazırlıklı olursunuz,
 • Rakiplerin, tüketicilere nasıl ulaştıklarını ve tüketicilerin bu pazarlama ve reklam çalışmalarına nasıl tepki verdiklerini görerek, tüketicilerin beklentilerini anlamaya başlarsınız.
Anahtar Kelime Araştırması

 bir SEO aracıyla hedeflenecek anahtar kelimeleri bulma ve inceleme eylemidir.

Bu araştırma, insanların Google’de ve diğer arama motorlarında ne aradığını gösteren bir dizi ücretsiz veya ücretli araç kullanılarak yapılır.

Anahtar kelimelerinizi başarılı bir şekilde seçtiğinizde, başarılı bir pazarlama kampanyası sürecinde zaman kaybının önüne geçersiniz. Çünkü seçeceğiniz anahtar kelimeler, SEO pazarlama stratejinizi baştan sona belirler.

İçerik Denetimi
 • Hedefler: İçerikleriniz hedeflerini yerine getirebiliyor mu? Oluşturduğunuz içeriklerden ihtiyaç duyduğunuz yatırım getirisini elde edebiliyor musunuz? İçeriğinizi performansını kontrol edip düzenli denetimlerle onu takip etmediğiniz sürece bunu bilemezsiniz.
 • Yıpranmışlık: Oluşturduğunuz içerik belirli bir süre sonra zaman aşımına uğrayacaktır. Bu konuda kendinize çok fazla kızmanız doğru değil çünkü içeriklerin yıpranması her zaman sizin suçunuz değildir. İki yıl önce işe yarayan bir içerik artık işe yaramayabilir. İşin iyi tarafı sadece birkaç değişiklik yaparak dahi bir içeriği bugüne uygun hale dönüştürebilecek olmanızdır.
 • Hatalı Bilgi: İçeriğiniz yaşlandıkça bilgiler ve veriler hatalı veya isabetsiz olmaya başlayabilecektir. İçerikleri düzenli olarak denetleyerek içeriğiniz isabetli olduğundan emin olabilir ve markanızın itibarını korumayı başarabilirsiniz.
 • İşe Yarayanları Bulabilme: Hangi blog yazınızın en başarılı içerik olduğunu öğrenmek istiyorsanız elbette içerik denetimi yapmalısınız. Haftada üç içerik girmeye çalışmak son derece yorucu olabilecektir. Özellikle bunlardan herhangi bir şekilde sonuç alamıyorsanız sizin için çok daha kötü olacaktır. Hangi içerik parçalarının en iyi sonuçları sunduğunuzu merak ediyorsanız bir denetim gerçekleştirmelisiniz.
Büyümenize yardımcı oluyoruz

Yardımımız sayesinde Dijital varlığınız artacaktır. Sağlamlaşacak, emsal teşkil edecek ve hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

SEO Hizmetinden Ne Beklemeli?

Sürecimiz eksiksiz. Ekibimiz, kampanyanızın başarısını sağlamak için her adımı atar. İşte sabırsızlıkla bekleyebileceğiniz adımlar:

Başarı için Planlama
 • Bir kampanya yöneticisiyle aylık bir görüşme planlayarak başlıyoruz. Bu görüşmede, geri bildirim ve öneriler de dahil olmak üzere SEO kampanyasının durumu hakkında kısa güncellemeler vereceğiz. Ardından, aramamıza ek olarak aylık e-posta güncellemeleri göndereceğiz.
Kampanyayı Kurmak

Başarının temelini hemen oluşturmaya başlıyoruz ve iş hedefleri, potansiyel anahtar kelimeler ve rakipler hakkında da ortak tartışmalara giriyoruz. İlk kurulum sırasında müşterimizin katkısı çok önemlidir, ancak sonunda, ihtiyacımız olan tüm bilgilere sahip olduğumuzda tüm ağır işleri yapacağız.

Stratejinin Uygulanması
 • SEO stratejilerimizi, diğer danışmanlar gibi tahmine ve içgüdüsel duygulara değil, verilere ve araştırmaya dayalı olarak uyguluyoruz. Hizmet paketine bağlı olarak, bu araştırma şunları içerebilir: Web geliştirme İçerik oluşturma Odak anahtar kelime uygulaması Dizin optimizasyonu Ardından….başlıyoruz!
Stratejinin Başlatılması

En kritik bilgilerin tümü yerleştiğinde, kampanyayı başlatır ve dikkatli bir izleme ile ivmeyi sürdürürüz. Bu, sayfa dışı SEO’nun bir markanın alan otoritesini yükselterek, yüksek değerli anahtar kelimeler ve kelime öbekleri için Google’da en üst sıralarda yer almasına yardımcı olduğu için herhangi bir stratejik geri bağlantı çabasını başlatmayı içerir.

Başarıyı Ölçmek
 • Altı ila dokuz aylık süre boyunca uyguladığımız SEO kampanyaları işletmeye her yönden fayda sağlayacaktır. Müşterilerimiz, Ekibimizle işbirliği yaparak, yüksek kaliteli trafiğin her bir parçasını en üst düzeye çıkararak SEO anahtar kelime sıralamalarını daha da büyütebilirler. Planlama sürecindeki akıllı kararlar, sonuçta artmaya devam eden web trafiğine yol açar.
Kampanyayı Optimize Etme

Web Dizayn Pro ‘da müşterilerimiz somut sonuçlar görmeye başladığında durmuyoruz. Önümüzdeki yıllarda, bir markanın bir otorite haline gelmesine yardımcı olacağız. Organik web trafiği, düzenli bir nitelikli potansiyel müşteri akışı sağlar ve bir şirketin çevrimiçi imajını destekler. Web sitesi ziyaretçilerini dönüştürmenin ve işletme gelirini adım adım artırmanın yollarını bulmak için her gün kollarımızı topluyoruz.